1 Haziran 2014 Yalova Yerel Seçim Sonucu

Bildiğiniz gibi Türkiye’de 30 Mart 2014 tarihine Yerel Seçimler yapılmıştı. Bu seçim daha önceki seçimlerde görmediğimiz kadar alenen hatalar da yapıldı. Seçimin sayılmadığı ve yenilenmesi gereken illerimizden iri de Yalova oldu. 30 Mart gününden sonra Yalova ilimizde seçim sonucu defalarca değişti ve sonunda da Yüksek Seçim Kurulu seçimi yenilemeye karar verdi. 1 Haziran 2014 tarihinde de Yalova’da yeni bir seçim yapıldı.

Yüksek Seçim Kurulu’nun henüz onayı gelmediğinden dolayı resmi olmayan rakamlara göre Yalova’da yeniden yapılan seçimin sonucuna göre Cumhuriyet Halk Partisi, Adalet ve Kalkınma Partisi’ne göre 228 oy fazla alarak Belediye Başkan adayı olan Vefa Salman’ı Belediye başkanı koltuğuna oturtmayı başardı.

Bu başarının en büyük mimarı ise bilindiği gibi CHP Yalova Milletvekili olan Muharrem İnce’dir. Günlerce hiç pes etmeden sandık başında olan, tek tek bütün oylara aip çıkan Muharrem İnce, bütün dalaverelere rağmen Belediye Başkanlığı koltuğunu bırakmama kararınan vazgeçmeyerek herkese örnek olmayı başardı.

Bu başarıdaki ısrarlarından dolayı Muharrem İnce’yi ve Vefa Salman’ı tebrik ediyoruz.

One thought on “1 Haziran 2014 Yalova Yerel Seçim Sonucu”

  1. bu seçimlerde en büyük oyun burada döndü anlam veremedim nedir bilemedim ama hak yerini inşallah bulmuştur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir