Adana 2014 Yerel Seçim Sonuçları

Son sayımlara göre 2.125.635 nüfusu olan Adana’nın yerel seçim sonuçları 30/03/2014 Pazar gecesinde Yüksek Seçim Kurulu’nun seçim yasaklarını bitirmesi ile sitemizde yer alacaktır.  Adana yerel seçim sonuçları, yeni Adana Belediye Başkanı en geç 31 Mart gününe geçtiğimizde açıklanmış olacaktır.

Adana’nın şu anki Belediye Başkanı Aytaç Durak olmasına rağmen Aytaç Durak’ın Belediye Başkanlığı görevinden geçici olarak alınması sonucunda Zihni Aldırmaz Belediye Başkan Vekili olarak görev almaktadır.  2014 Yerel Seçimleri için Aytaç Durak, bu sefer bağımsız olarak Adana Belediye Başkanı olmak için adaylığını koymuştur.

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin Adana Belediye Başkan adayı ise Abdullah Torun olarak belirlenmiştir. MHP’nin Adana Belediye Başkan adayı ise Hüseyin Sözlüdür. CHP ise Adana Belediye Başkan adayı olarak YıIldıray Arıkan’ı tercih etmiştir.

Adana yerel seçim sonuçları ve yeni Adana Belediye Başkanı oldukça önemlidir. Bu ilimizde AKP ve MHP büyük bir çekişme yaşamaktadır. Bu sebepten dolayı da Aytaç Durak görevinden geçici olarak uzaklaştırılmıştır. Bakalım Adana seçmeni bu tür çekişmelere nasıl cevap verecek ve Adana Yerel Seçim sonucu nasıl çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir