Almanya Da Göçmenlere Konut Satışı Nasıl Gerçekleşmektedir?

Almanya da göçmenlere konut satışı nasıl gerçekleşmektedir? sorusuna cevap olarak Göçmenlere karşı konut satışı yeni binalar yaptırarak mesela TOKİ gibi daha sonra bunları belli bir ücret karşılığında yıllık olarak kiralanabilir böylece hem devlet kazanır hem de vatandaşlar kazan sağlar, ya da boş alanlar tarlalar devlet tarafından satılıp alan kişi o alana istediği gibi yerleşim alanı yaratabilir.

Aynı iki şekilde de iki tarafta kazançlı olur daha farklı bir yöntem olarak ülkede boş kullanılmayan eski alanlar var ise aynı şekilde değerlendirilebilir. Belli bir fiyat ölçütünde yıllık veya aylık hatta haftalık olacak şekilde kiralanma sistemi getirebilirler. Başka bir yöntem ise devlet vatandaşları kendi fabrika, hastane, okul ve benzeri yerlerde çalıştırarak maaşının yarısını vatandaşa yarısını da kendi yaptırdığı konutların kirası olarak vatandaşlardan alabilir. Yani kiralama sistemi olursa devlet ve vatandaşlar bu işlerden karlı çıkarlar.

Başka bir çözüm olarak devlet boş veya kullanmadığı alanları harcamak istemiyorsa seçili alanlara gökdelenler inşa edebilir ve yine aynı şekilde kira sistemiyle bu konutları satışa çıkarabilir. Başka bir çözüm ise şehirden uzak ama konforlu yeni evler yapıp vatandaşlara yüksek fiyatlara kiralayabilir veya satılabilir, böylece şehirden uzak kalabalık bir yer olmaz. Bu konutlar lüks yerlerde olacağı için pahalıya satılır ve devlet bu durumdan yine kazançlı çıkarılabilir. Satılacak konut yok ise lüks ve kurulabilir küçük evler yaparım ve bu evler yıllık değiştiği için devlet bu sonuçtan yine karlı çıkar.

Başka bir çözüm Almanya da yaşayan kişiler evlerin yarısını göçmen olan vatandaşlara kiralayabilir ve bu durumdan kazanç sağlanabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir