Bitcoin Borsaları

Bitcoin borsası, hem bitcoin almak hem de bitcoin satmak isteyenleri buluşturan bir platformdur. Borsalar bitcoin alım ve satımını yapmadıkları gibi fiyatını da belirlemezler. Böyle bir çalışma borsada ekstra yüke sebep olacaktır. Borsada fiyat, kullanıcıların arz ve talepleri doğrultusunda doğal olarak belirlenmektedir.

Neden Bitcoin Borsası?

Borsalar bir yandan güvenli takas yapılmasını sağlarken bir yandan da bunu olabildiğince hızlı gerçekleştirmeye olanak vermektedir. Bitcoin ile yeni tanışanlar özellikle en kolay ve en güvenli yol borsaları kullanarak alış ve satış yapabilirler. Bireyler arasında yapılan alışverişlerde dolandırma gibi talihsiz olaylar çıkabileceği için en güvenli yol olarak bilinen Bitcoin borsaları aracılığı ile bu takası gerçekleştirmek daha doğru olacaktır. Ayrıca borsalarda kimlik onayı gibi prosedürler uygulanmaktadır. Bu durumun iki nedeni vardır: Birincisi sistemin devamlılığını sağlamak ve borsayı korumak ikincisi ise herhangi bir şekilde yasa dışı işlerle uğraşanları sistemin dışında tutmaktır. Borsayı herkes için daha güvenli hale getirebilmek adına çıkabilecek sorunları önlemek amacı ile kimin hangi işlemi yaptığı önemlidir.

Binance

En iyi bitcoin borsası olarak zirvede yer alan Binance Çin merkezli bir borsadır. Son zamanların en popüler borsaları arasında olan Binance, günlük 1 milyon doları aşarak dünyanın en büyük hacimli borsaları arasında yerini almıştır. Aynı zamanda Binance’de komisyon oranları da düşüktür. İşlem başına %0.1 komisyon almaktadır. Bunun yanı sıra iyi bir alt yapısı olan stabil bir sisteme sahiptir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir