Çikolatalı Tatlılar Nasıl Yapılır?

İnsanların mutluluk kaynaklarında birisi olan mutluluk hormonu kaynağı olduğu uzmanlarca onaylanmıştır. Bayanlarımızın özellikle evlerinde en çok tercih ettikleri tatlı türleri genelde çikolatalı türler olmaktadır. Bunlardan birkaç tanesinin tarifleri ve nasıl yapıldığı araştırıldığında lezzetli türlerin olduğu ortaya çıkmıştır.

Çikolatalı Tatlılar Nasıl Yapılır?  En çok tercih edilen çikolatalı tatlı tarifleri:

Çikolatalı tatlılardan bir tanesi olan kolay çikolatalı sufle tarifi şöyledir:

Malzemeler: Bir paket bitter çikolata, üç yemek kaşığı un, bir tutam tuz, bir buçuk yemek kaşığı kakao, üç yumurta, iki yemek kaşığı tereyağı.

Hazırlanışı: Bir tava yardımı ile bitter çikolata ve tereyağını eritin. Bu yumurtaların sarı ve beyazını ayırdıktan sonra beyaz olan kısımları köpürene kadar çırpın, sarı olan kısımları ise şekerle karıştırarak köpürene kadar çırpın. Eriyen çikolatalar ile yumurta sarısı ve şeker karışımını ekledikten sonra ayırılmış olan yumurta beyazını da karışıma ekleyin. Bunların sonrasında kakao ve unu karışıma ekleyin. Çırpmaya başlayın ve ardından iyice çırpılmış olan karışımınızı sufle kaplarına doldurun. Önceden 180 derece de ısıtılmış olan fırında yaklaşık on ile on beş dakika pişirin. Sufle yapımı tamamlanmış olmakla beraber servis için hazır duruma gelmiştir.

 Evde Çikolatalı Tatlı Yapılabilir mi?

Evde çikolatalı tatlı yapımı birçok ev hanımının tercihleri arasında gelmektedir. Birçok restoran ve tatlı firmalarının mutfağına özellikle taşıdığı ev tatlılarının arasında çikolatalı ev tatlıları da mevcuttur. Bu tatlılardan birçoğunun hem tarif olarak hazırlanışının kolay olduğu, hem de lezzet tercihleri açısından müşterilerin taleplerinin yoğun olduğu gözlemlenmiştir. Bu tatlılardan en pratikler listesi arasında olan kek guruplarından çikolatalı ıslak kek yer almaktadır. Islak kek dışında yine yapımı kolay olan çikolatalı puding, çikolatalı mus, çikolatalı mozaik pasta yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir