Cumhurbaşkanlığı Seçimi

Daha önce de sitemizde belirttiğimiz gibi 10 Ağustos 2014 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Seçimi yapılacaktır. Bu ilk oturumda değişen anayasa dolayısıyla ilk defa halk Cumhurbaşkanlığı seçimini için sandık başına gidecektir. Yüksek Seçim Kurulu’nun bugün yaptığı açıklamaya göre partiler Cumhurbaşkanı adaylarını en geç 3 Temmuz 2014 tarihinde bildirmek zorundalar.
Uzun zamandır partilerin kimseleri aday gösterecekleri gündemi meşgul ediyordu. Henüz bugün itibariyle hiçbir parti Cumhurbaşkanı adayını belirtmedi. Milliyetçi Hareket Partisi Başkanı Devlet Bahçeli ise bugünkü açıklamasında muhalefet ile ortak Cumhurbaşkanı adayı belirleyebilecekleri yönünde sinyal verdi.
İktidar Partisi olan Adalet ve Kalkınma Partisi ise henüz Abdullah Gül’ün ikinci kez oltuğa oturması ile Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı olması arasında bir seçim yapamamış gibi gözüküyor.

En geç 3 Temmuz günü Cumhurbaşkanı adaylarını öğrenmiş olacağız. Bu döneme kadar ise sıcak bir siyaset gündemi bizi bekliyoruz sanıyoruz ki.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir