Kitap Ve Belge Basımında En Büyük Gelişme

Matbaanın icadı ile seri basımlar gerçekleşse de, halen kâtipler ve ressamlar elle çalışıyor ve bu çalışmalar çok uzun sürüyordu. Belli kesimlerde bulunan kâtiplik, çoğu insan için çok değerli idi. Ancak bilgisayarın icadı ile insanlar kendilerine yardımcı bir robot icat ettiler. Bilgisayar bilgileri depoluyor ve bu bilgileri sunabiliyor. Programlar ve yazılımlarla, günlük hayatımızın en ilginç işlemleri gerçekleşmektedir. Ekonomiden, askeriyeye, eğitimden spora birçok sektörde bilgisayar ve yazıcı vazgeçilmez cihaz haline gelmiştir.

Yazılar Sürekli Fonksiyonel Olarak İmal Edilmektedir.

İlk yazıcıların icat edilmesi ile birlikte, günümüz teknolojisinin en iyi yazıcıları üretilmeye başlanmıştır. Nokta vuruşlu olan yazıcılar, kartuşlu yazıcılar ve lazerjet yazıcılarla, oldukça geniş bir kategoride üretilmeye başlanmıştır. Ofislerde ve veznelerde vazgeçilmez olan yazıcılar, fotokopi, tarayıcı ve faks görevini görmektedir. Çok fonksiyonlu ürünlerle, ofislerin, evlerin ve daha birçok mekânın vazgeçilmez eşyaları haline gelmiştir.

Yazdır Komutu İle İşlerinizi Bitirin

Bilgisayardaki bütün işlemler için yazdır komutu yeterlidir. Bu nedenle, yazdır komutu ile en iyi verilen elde edilmektedir. Honeywell yazıcı da bu çalışmalara imza atan bir üründür. Honeywell PC42T, 2,5 kg’dır. 203 DPi baskı kalitesi, 64 MB flash ve 64 MB sdram özellikleri ile oldukça geniş bir kategoriye sahiptir.

Honeywell PC 42T çok hızlı yazma tekniği ile 10 cm2/sn ile yazma kapasitesiyle çalışmaktadır. Honeywell PC 42 T, ribonlu ve ribonsuz yazan ve usb, ether net ve seri girişiyle oldukça kullanışlıdır. Günümüz teknolojisinin en iyi örneklerinden olan cihaz, oldukça kullanışlıdır.

Fotokopi, Fax Ve Tarayıcı Özellikli Yazıcılar

Yazıcılar nokta vuruşlu olarak piyasaya çıktı. İlk yazıcılar çok hantaldı ve büyüktü. Daha sonraları ise, elle taşınır hale geldi. Kartuş ve lazerjet yazıcılar, günümüz teknolojisi ile üretilmektedir. Kartuşlu yazıcılar sıcak ve soğuk mürekkep püskürtmeli olarak üretilirken, Lazerjet yazıcılar, fotokopiye benzeyen bir yapıya sahiptir. Rulo şeklindeki kartuşun içerisindeki toz boyalar, sıcağın etkisi ile baskı yapabilmektedirler. Fotokopiler de artık yazıcı gibi bilgisayara bağlanmaktadır. Bunlara yazıcı ve fotokopi makinasının birleşmesi diyebiliriz. Bu şekilde olan cihazlar daha çok seri üretim yapan mekânlar için geçerlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir