Moda Üzerine Yapılan Televizyon Programları Reytingleri Ne Durumdadır

Moda artık hayatın tamamını kaplamaya başlamıştır. Genellikle giyiniş tarzını güncelde tutmak için kullanılır moda. Yapılan kombinler ile modayı takip edildiğinin göstergesidir. Bir pantolonun üzerine giyilecek olan bluz ile yapılacak kombin bile tarzı yansıtmada önemli rol oynar. Onların yanında kullanacağınız çanta taktığınız kolye, küpe modayı yakından takip edildiğinin bir göstergesi olacaktır. Yapılan kombin de kullanılan ayakkabı, yaptığınız makyaj, tutturduğunuz renk kombinasyonu modaya yatkın biri olarak gözükmekte önemli rol oynayacaktır. Her yıl, her dönem tarzlar değişmektedir. Moda çoğu şeyde kullanılır saç, makyaj, ayakkabı, bikini, mayo, kıyafet, takı ve çanta modası olmak üzere çokça çeşitliliği kapsar. Bu çeşitlerin güncelde ki moda tarzlarıyla yapılacak olan kombinler zevkleri yansıtmaktadır. Yaz, kış, ilkbahar, sonbahar modası olarak mevsimlere de ayrılmaktadır. Gece kıyafeti modası, kayak modası, deniz kenarı modası, havuz modası, sokak modası hatta düğün modası gibi bir sürü çeşitliliğe sahiptir.

Hatta son zamanlarda moda programları ve yarışmaları yapılmaktadır. Çoğu kişi, televizyondan izlediği moda programları ile moda ayrıntılarını günlük yaşantılarında kullanarak modaya ayak uydurmaktadır. Peki moda üzerine yapılan televizyon programları reytingleri ne durumdadır?

Herkesin severek ve merakla izlediği moda üzerine olan programlar, diğer programlara nazaran daha çok tutulmaktadır. Genelde reyting sıralamasında 50 – 80 arasına girmektedir. Sıralaması gün içerisinde gayet iyi durumdadır. Özellikle izleyicilerinin arasında genç bayanlar ön sıradadır. İletilmek istenilen mesajlar, fikirler medya üzerinden iletmek daha kolay olduğu için moda programları en büyük aracıdır. Bu programlar sayesinde yılın modası daha iyi vurgulanmaktadır.

Takmayı takıştırmayı seven insanlar bu programlar sayesinde bilgi edinebilirler. Hatta programlarda yarışmalar düzenlendiği için yarışmalara katılabilirler. Böylelikle hem eğlenip hem öğrenip hemde ödül kazanabilirler. Hayatlarını modaya adamış program sunucuları onların düşüncelerine yön verirler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir