Tatilde Tercih Edilen Turlar

Tatil organizasyonunun uygun fiyatlı ve kaliteli olmasını planlamak oldukça karmaşık bir haldedir. Bireysel seyahatler ile turla yapılan seyahatlerin birbirlerine göre farklı açılardan avantajları bulunuyor. Tur seyahatlerinin avantajları ise daha fazla denebilecek derecede fazla. Tur seyahatleri içeriklerine göre kategorilere ayrılıyor. Kültür / tarih turları ve mavi turlar en çok talep edilen turlar arasında bulunuyor.

Görülmesi Gereken Turlar

Balkanlar Turu

Balkanlar yurdışı  tatil planı yaparken ilk bakılması gereken turların başında yer alıyor. Balkanlar, Arnavutluk’tan Bosna Hersek’e, Karadağ’dan Makedonya’ya pek çok ülkeyi kapsayan bir yerdir. Balkanların tercih edilmesi için öncelikli nedenlerinden biri arasında; Makedonya, Kosova, Karadağ, Sırbistan ve Bosna Hersek’in vize talep etmemesi gelir. Neredeyse bütün mevsimler de gezip görmeye değer olan Balkan ülkeleri; tarihleri, farklılıklar barındıran gelenekleri, görkemli doğal güzellikleri ve eşsiz kültürleri sebebiyle ilgi uyandırıcıdırlar. Aynı zamanda balkanlarda bulunan Osmanlı mirasına ait eserler balkanlara duyulan merakı arttırıyor.

Yunan Adaları Turları

Vizesiz gidilebilen yerler arasına katılan Yunan Adaları, son dönemler de ilk olarak akla gelen turlar arasına giriyor. Yunan adaları genellikle yaz aylarında tercih ediliyor. Fakat diğer mevsimlerde de turistlerin ilgisini çekiyor. Türkiye’ye yakın olması denizinin yabancı olmaması kültürel benzerliklerin var olması gibi sebepler tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

Tayland Turları

Renkli Tay kültürü, çeşitli tapınakları, dünyaca ünlü farklı mutfağı, taze deniz ürünleri ile zengin kültürlü bir ülke. Tarihi ile çok zengin kültürel geçmişe sahip bir yer olan Tayland’a gitmek için vize de gerekmiyor. Vizenin gerekmiyor oluşu Uzakdoğu turları arasında Tayland turlarını birinci sıraya çıkartıyor. Tayland turları, Pattaya ve Phuket turları diğer Uzakdoğu turlarında fiyat olarak çok daha uygun olduğu için buralarda yer bulmak oldukça zor oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir