Zonguldak Belediye Başkanı

Kara Elmas şehri Zonguldak 2014 yerel seçimlerine hazırlanıyor. 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi  %45,8 ile birinci,  AKP %34,5 ile ikinci oldu.. Bu tabloya baktığımızda Zonguldak seçmeninin dinamik yapısını görüyoruz. Son zamanlarda çıkan yolsuzluk ve diğer davaların, 2014 yerel seçimlerinde ne gibi değişiklikler getireceğinin cevabını, Zonguldak halkı sandıkta verecek.

AKP, 2014 dönemi adayını eski Kozlu Belediye Başkanı Ali Bektaş olarak açıkladı. Bektaş’ın , Kozlu Belediye Başkanı olarak yaptığı hizmetlerin, Zonguldak’tan aday gösterilmesinde büyük etkisi olduğu konuşuluyor.  Bu olumlu düşüncelere rağmen, AKP’nin son iki dönemdir oy kaybettiği ve bu yıl patlak veren olaylar göz önüne alındığında Bektaş’ın yarışta handikaplı olduğu söylenebilir.

Zonguldak’ta gözle görülür ölçüde bir oy potansiyeli sağlayan MHP’nin 2014 Belediye Başkan adayı Gürkan Gülay olarak belirlendi .Gülay, bir süredir merkez İlçe başkanlığı yaptı ve daha önce İl Yönetim Kurulunda vazifelerde bulundu. MHP Zonguldak seçmeni Gülay’ın adaylığından bir hayli memnun görünüyor ki bu durum seçimde büyük bir avantaj sağlayacak.

CHP’nin bu dönem adayı, halen Belediye Başkanlığı görevine devam eden Muharrem Akdemir. 2009 seçimlerinde CHP’den belediye meclis üyesi olarak göreve başlayan Akdemir, 2011 yılında yapılan araseçim neticesinde Başkanlık görevine başladı. Belediye Başkanlığı boyunca yaptığı icraatların kendisine ne gibi bir katkı sağlayacağı 30 Mart’ta açıklığa kavuşacak.

Bir çok maden ocağının kapatılması ve bazılarının da özelleştirilmesiyle , en önemli gelir kaynaklarını kaybeden halk, eski Zonguldak’ı geri istiyor. Bu nedenle bu dönem Zonguldak, yaralarını sarıp onu tekrar canlandıracak Başkanı arıyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir